Většina žen to zná dobře. Čeká vás večírek, ples či jiná, podobná událost, na kterou se odvážíte koupit nové lodičky s pekelně vysokým podpatkem, jež zatraceně vypadají dobře. Už se nemůžete dočkat, jak oslníte všechny přítomné, jak muže, tak ženy a budete nekorunovanou královnou večera. Jenže realita vám plány zkříží, protože nedlouho po tom, co si boty obujete, začnou být vaší hlavní společností neúprosné bolesti nohou.

Šílené bolesti nohou

Snažíte se vydržet a dělat, jakože nic, ale přitom cítíte, jak máte paty rozedrané do krve, nohy vám začínají otékat a plosky chodidel zažívají konec světa. Nechápete, jak to jiné ženy dělají, tak se tváříte jakoby nic a s hraným úsměvem se snažíte předstírat, že vnímáte konverzaci, kterou jste součástí. Jenže ač se snažíte sebevíc, mozek vám pozornost soustředí k chodidlům, které volají o pomoc. Říkáte si, že to přejde, ale bolesti se jen stupňují.

Jak na správny výběr lodiček

Pokud znáte výše popsaný problém, pak jste si s největší pravděpodobností zvolila špatnou obuv. Uklidňovat se můžete tím, že nejste sama a takové potíže má většina žena a dam. Jenže to vám bolesti nezažene. Důležité je se naučit jak vybrat vhodnou obuv, ve které takové strasti zažívat nebudete.

Mohlo by Vás zaujmout:  Oblékat se pouze česky?

Noha není zvyklá? Není to ta úplně pravda

Jistým způsobem to může být důvod, že noha na vysoký podpatek není zvyklá, jestliže běžně nosíte tenisky a pak nejednou obujete „jehly“, každopádně i tak se dá bolestem zabránit, či je eliminovat. Většina žen totiž dělá jednu stejnou a velkou chybu a to tu, že si vybere špatné lodičky.

Důležité pravidlo – velikost musí sedět

Pokud si lodičky zkoušíte a již cítíte, že něco mírně tlačí, nad čímž mávnete rukou, že se to prostě roztáhne, tak je zaručeno, že budete trpět. Ne, neexistuje, aby se kupovala bota, která nesedí. V tomto směru je důležité být pedant a nekupovat raději nic, než něco, co se podle vás „roztáhne“. Nic takového, a když se v botách necítíte, nekupujte je. Podobně to platí o větších velkostech. Když je vám lodička větší a vyzouvá se, nic to nespraví. Žádné pásky, vypodložení a tak. Ne. Takové boty do vašeho botníku nepatří. Správná lodička má být taková, že při prvním obutí do ní vklouznete jako do měkkých peřin.

Mohlo by Vás zaujmout:  Na berana s Calvinem, blíženci dychtí po Versace aneb výběr parfémů podle znamení zvěrokruhu

Výška podpatku je důležitá

Mít jehly o výšce patnácti centimetrů je sice „wow“ efekt, ale musí se na nich umět chodit. Jestliže nejste na na vysoký podpatek zvyklá, nechte si o nich jen zdát a pořiďte si lodičku s maximální výškou podpatku 8 centimetrů (za předpokladu, že má asi centimetrovou platformu). To je základ, na kterém se dá stavět a začít vysoké boty nosit. Vyšší ani náhodou. 7 – 8 centimetrů je optimální.

Zamřeno na špičku

Na tu se často zapomíná, a proto umí udělat velké potíže. Pokud je zúžená, tak vás s největší pravděpodobností zasáhnou dost silné bolesti a také přijdete domů se zakrváceným chodidlem. Dalším častý problém jsou otevřené špičky. Pokud na takové boty nejste zvyklá, pak je ihned na prodejně odložte. Ty jsou pro „zkušené“. Vaše první lodička musí být klasickou, tedy se zavřenou špičkou a vybírejte kulatou, kde je dostatečné místo na prsty a tak se nemusí jeden přes druhého mačkat.